A Mark Goldblatt által rendezett produkciótól előzetesen nem sokat vártam, de aztán egész kellemeset csalódtam. Ugyanis a szimplán zsigeri akció-vígjátékként kezdődő cselekmény egy idő után átvált egy már-már Re-Animator hangulatához kísértetiesen hasonlító sci-fi/horror keverékké, megannyi szürreális jelenettel és idiótán vicces szövegeléssel. És ráadásul marhára nem veszi magát komolyan, ami csak jót tesz neki!
Egymással egészen jól kijövő nyomozópárosunk, a decens Roger Mortis és a dumagép Doug Bigelow éppen egy ékszerrablási ügyön dolgozik, amikor a boncolás után kiderül, hogy a szinte már-már golyóálló elkövetők valójában halottak voltak, csak valami (vagy valaki) életre keltette őket. A nyomok egy gyógyszeripari céghez vezetnek, de amikor meglátogatják a helyet, egy élőhalott egyén elszabadulása közben Roger életét veszti. Szerencsére azonban az egyik teremben megtalálják az újjáélesztő gépet, és a boncolóorvos csajjal Rogert-et ideiglenesen visszahozzák a halálból. Így tehát mielőtt végleg lebomlik, kap 12 órát, hogy társával felgöngyölítsék ezt a kicsit sem hétköznapi ügyet.
Mint már a bevezetőben említettem, valószínűleg azt történhetett, hogy a forgatókönyv-író fogta az előző évben készült, közönségnek igencsak tetsző Halálos fegyver című akció-vígjáték vázát, és gondolta összekapcsolja a szintén akkoriban forgatott (1985) komikus jelenetekkel bíró, morbid és abszurd humorban jeleskedő Re-Animator horroros tematikájával.
Hát mit ne mondjak, a papírforma most kivételesen bejött, mert a forgatókönyvben keresendő hibák ellenére is – nekem speciel kissé fura volt, hogy az összes főbb karaktert hirtelen egymás utánba kinyírják – egy tökre szórakoztató keveréket kapunk, telis-tele kevésbé erőltetetten vicces dumával, abszurd jelenetekkel meg egy csomó fekete humorral.
Kedvencem például a kínai konyha életre kelő állataival való teljesen szürreális viaskodás – majd megpusztultam a röhögéstől, annyira beteg az a rész! Maguk a trükkök ugyan kimerülnek néhány csúfabb maszkba, de az említett életre kelő jószágok mozgatásara, illetve a test-szétolvadási jelenetekre azonban nem lehet panasz, hiszen abban a korban elég korrektnek tűntek. Summa summarum, egy kellemes retro-hangulatú másfél órát szerez annak, aki szereti a Re-Animator-féle, halottakkal való groteszk bohóckodást!
Értékelés: 7/10
eyescream
Be the first to comment on "Dead Heat (1988) (Nyugodjak békében)"