Magam mögött tudhatok jó pár év MMORPG-t és kicsit szívtam közös levegőt olyanokkal, akik hatalmas szerepjátékosok, így kaptam az alkalmon, hogy végre keresztezik a démonos világot a D&D – Dungeons and Dragons (szabályrendszer elnevezése a játékok bizonyos fajtáihoz) világával és Peter Dinklage-el, akit egyszerűen imádok. S ha még hozzávesszük, hogy mindezt nyakon öntötték humorral és olyan valóban “badass” előzetest csináltak, ami felkelti az érdeklődést, akkor el lehet képzelni, mennyire tapsikoltam a nyitójelenetnél. Ehhez képest a végére maradt az erős fejvakargatás. Nem, nem azért mert viszketett. Értetlenség lett úrrá rajtam.
Ha valaki azt mondja a Chillerama szegmens után, hogy lejjebb vezet az út, akkor valószínűleg nem hiszek neki. Így maradt a két szemem, amivel erősen kellett is pislognom. Tehát, hogy tisztában legyünk a sztorival, az elején kell kezdeni: az életművész srác legnagyobb baja, hogy épp milyen stílusú metálzenét hozzon össze, mikor a barátnője épp szakít vele. Ez megviseli borzalmasan és ebből két szerepjátékos haverja vízipipa és valami bűn rossz színű alkohol segítségével próbálja felrázni. A következő valóságképe az, hogy a semmi közepén találja magát, talpig középkori replika páncélzatban várva, hogy vagy száz hasonló beállítottságú játékossal együtt megvívja harcát a játékszabályok adta kereteken belül. Azaz, hogy kívülről tök értelmetlen stílusban beszélgessenek egymással, miközben szintet lépnek és pontokat kapnak a szivacskardozásokért és majomgúnyába öltözött fickók elpüföléséért, akik a fő szörnyeket jelentik a játékban. Megismerkedik Gwennel és Guntherrel, akik közül utóbbi egész életében a játékba képzeli magát és a lány istápolja. Evidens, hogy ők lesznek majd a legfőbb és persze életben maradó szövetségeseik a főszereplőknek. Természetesen a kevésbé szimpatikus játékmester is feltűnik, ahogy az elmaradhatatlan külsős banda is, akik mindenáron tönkre akarják tenni a játékot. Hogy beindítsák az alkotást, elfajulnak az események, amikor a játékba hívásnál a Steve Zahn által alakított mágus egy valódi démoni erővel bíró könyv segítségével hozza játékba a hősszerelmest.
A megidézett démon pedig a főhős barátnőjének alakját veszi fel és elkezdődik a mészárlás és az erről mit sem sejtő szereplők filmbéli töketlenkedései, kicsit Amerikai pite stílusban. No és ezzel van a nagy gond. Egyáltalán nem vicces, sőt, ha jól számoltam, mindössze kétszer sikerült elmosolyodnom. Annyira bárgyú és üres a felhozatal, hogy nehéz rá szavakat találni. A sablonosság miatt előre tudni, mi fog történni és ezen a korrekt speciális effektek sem segítenek, a végén a monszta meg úgy viselkedik, mint egy-egy jól sikerült Power Rangers részben az adott ellenség. Hiába a sok művér, ha közben az ember az arcát kaparja. Persze, sokszor divatos a rendezőt szidni, de lássuk be, a legfőbb ludas az volt, aki ezt a forgatókönyvet elkészítette és valaki belement abba, hogy ez jó. Dinklage miatt maradtam a fotelben egy idő után, de mivel elég korán eltávozik az élők sorából, így végül unott arccal kellett végigszurkolnom, hogy minél hamarabb elérhessem a stáblistát. Borzasztó kevés, amit látunk, ráadásul vannak megmagyarázhatatlan dolgok is egyes szereplők viselkedéseiben, amik pláne bosszantóak az elvileg “komolynak” szánt részeknél.
Lényeg a lényeg, a gyenge zenei felhozatal és az indokolatlan “mi lett a szereplőkkel a film után” rész sem javított a szintjén, mert igazából nincs is min. Nagy kár érte, mivel sok olyan összetevővel rendelkezett, amiből ki lehetett volna hozni egy értelmes (vagy könyörgöm, legalább vicces) alkotást. Nos, talán majd legközelebb…
Plendil
Be the first to comment on "Knights of Badassdom (2013)"